Nové IT pozice ZDE +420 734 742 619

Chyby ve výběrovém řízení ze strany kandidáta

Ač se můžete domnívat, že se na Vaší vysněnou pracovní pozici zdáte být tím nejlepším kandidátem, může se stát, že přesto neuspějete. V dnešním článku Vám představíme nejčastější chyby, kterých se jako kandidáti dopouštíte a které Vás mohou vyřadit z výběrového řízení. Těchto chyb se nejčastěji dopouští mladí lidé v rozmezí 20 – 30 let. Faktorů pro odmítnutí je mnoho, my si rozebereme ty nejběžnější.

ŠPATNÝ ŽIVOTOPIS

První chybou je špatně strukturovaný životopis, který je klíčový pro úspěch u Vašeho potenciálního zaměstnavatele. Měl by mít lidově řečeno hlavu a patu a dávat smysl. Např. řadit bývalá zaměstnání od posledního k nejstaršímu a ne naopak. Mít vhodně zvolenou fotografií, pokud se rozhodnete ji do životopisu uvést atd.

LHANÍ

Pojďme si říci, že společnost chce upřímného člověka, který dokáže jednat narovinu. Proto si nevymýšlejte a nepřibarvujte své pracovní úspěchy, jednak je to neuctivé vůči zaměstnavateli a mimo jiné by se Vám lži mohli ošklivě vymstít.

NEPŘIPRAVENOST NA POHOVOR

Ne nadarmo se říká “Štěstí přeje připraveným”. Proto se na výběrové řízení řádně připravte jak psychicky, tak i vizuálně. Dobře padnoucí a slušné oblečení Vám přidá  další bod k úspěchu.

PŘÍLIŠNÉ SEBEVĚDOMÍ

Samozřejmě, že zdravé sebevědomí a “dravost” zaměstnavatel jistě ocení. Nepleťte si to však s arogancí a povýšeneckým chování. Mějte na paměti, že Vy jste kandidát a ucházíte se o pozici. Pokora je na prvním místě.

VYHLEDÁVÁNÍ NEADEKVÁTNÍCH PRACOVNÍCH MÍST

Určitě je dobré mít nějakou vizi, kam se chcete posouvat, ale vždy s rozumem. Jistě nemůžete očekávat nabídku ředitele pobočky velkého podniku, pokud jste teprve dokončili střední či vysokou školu.

Pokud jste se řídili těmito radami a získali jste své vysněné pracovní místo, myslete na to, že stále jste ve zkušební době. S tím souvisí další chyby, kterých byste se měli vyvarovat.

POKLES PRACOVNÍ MORÁLKY

To, že Vás přijali, ještě neznamená, že máte vyhráno. Teď je ta správná chvíle se předvést a ukázat, že vybrali toho nejlepšího. Seznamte se s pracovním místem, s přidělenými úkoly a snažte se přirozeně vplout do pracovního procesu.

SNAHA O DOMINANCI

Ocitnete-li se v novém pracovním kolektivu, je dobré nijak nevyčnívat z davu a pozvolna se seznámit s personálem. Nikdo není zvědavý na nováčka, který si myslí, že tam bude “šéfovat”. Doufáme, že Vám článek pomohl a třeba trochu inspiroval k pozitivní změně. Držíme Vám palce a přejeme hodně štěstí v hledání nového zaměstnání.

Poslat známému...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
top