Nové IT pozice ZDE +420 734 742 619

LinkedIn jako nástroj pro hledání pracovní pozice

Doba inzerátů již odzvonila a do popředí se dostávají sociální sítě. Uvažujete-li o změně zaměstnání, doporučujeme Vám platformu LinkedIn. V dnešní době patří k běžným nástrojům, jak zveřejnit svoji zkušenost a získat pasivní cestou zajímavé pracovní nabídky. Tuto aplikaci využívají personalisté k oslovení vhodných kandidátů ve velké míře. Pro každého uchazeče a pracovní pozici se stane efektivním nástrojem. Váš profil na Li odráží Vaše hodnoty, schopnosti a pracovní zkušenosti.

Co by měl každý správná profil na Li obsahovat? Základem je Vaše fotografie. Je obecně známo, že profily s fotografií mají větší šanci na oslovení s pracovní nabídkou a působí důvěryhodněji. Je samozřejmostí, že fotografie by měla být v plné kvalitě a působit profesionálně. Pojďme si říct, že fotky z dovolené či jiného rodinného charakteru nejsou příliš vhodné.

Dále navazuje souhrn, kde máte možnost napsat krátce něco o sobě. Jaké jsou Vaše schopnosti, pracovní úspěchy a zaměření. O jaké pracovní pozice máte potenciálně zájem a co můžete nabídnout případnému zaměstnavateli Vy. Zkrátka stručně, co Vás vystihuje jak profesně, ale i osobnostně. Výrazně tím zvýšíte výskyt pro Vás opravdu relevantních nabídek.

Pokračujeme vzděláním a zaměstnáním. To se automaticky řadí chronologicky, proto je důležité vyplnit vždy časový údaj od – do a název vzdělávacího zařízení či zaměstnavatele a stručný přehled pracovní náplně u jednotlivé pozice. Proč nestačí pouze samotný název pozice? Mnoho společností pod stejným názvem skrývá poměrně rozdílné role a právě krátkým popisem pozice přiblížíte svoji zkušenost nejlépe. Zaměstnavatel či personalista věnuje profilu pozornost zhruba 20 sekund a během té doby ho musíte zaujmout.

Nezapomeňte uvést jazyky, které ovládáte a na jaké úrovni. Máte možnost vyplnit si svůj profil již v několika jazycích zároveň a velmi doporučujeme tuto možnost využít. Zvyšujete tak šanci obdržet nabídky, kde tyto jazyky skutečně využijete.

Nebojte se uvést certifikáty a jiné ocenění, kterých jste dosáhli ať už na škole či v zaměstnání. Zde je to správné místo pro Vaše úspěchy. I to zvýší Vaše šance na oslovení.

Ve chvíli, kdy aktivně hledáte novou pracovní pozici, nezapomeňte zaškrtnout, že jste otevřeni změnám. Vytvářejte si spojení s lidmi. Je to jeden z nejdůležitějších aspektů LinkedIn. Můžete pokládat otázky a diskutovat s ostatními členy. Zde se nehraje na kvantitu, ale kvalitu. Navazujte spojení pouze s těmi, o kterých si myslíte, že jsou něčím zajímaví a mají Vám co nabídnout.

Budujte aktivně svou profesionální síť. V aplikaci je možné se zapojit do různých skupin. Komunikujte s kolegy ze stejného oboru nebo s Vaším potenciálním zaměstnavatelem. Skupiny bývají profesně i zájmově rozděleny, takže lze vyhledat konkrétní skupinu podle relevance obsahu, ale i podle lokality.

Vybírejte si pečlivě, koho oslovíte. Přemýšlejte, co můžete spojeným členům nabídnout nebo s čím pomoci a naopak. Buďte sví a pište pravdu. Dále nepoužívejte standardní zprávy pro spojení, vyjádřete se vlastními slovy. A na závěr – nesnažte se být vlezlí. Doporučujeme být na této platformě aktivní, sdílejte a pište příspěvky, zkrátka se zviditelněte. Mnoho zaměstnavatelů i ostatních členů se zajímají o charitu a další dobročinné aktivity. Tedy pokud jste i Vy něčeho součástí něčeho takového a podporujete je aktivně, i to uveďte do svého profilu.

Na závěr chceme doplnit, že Linkedin je dnes již opravdu základním nástrojem, který je výhodný jak pro zaměstnavatele, tak pro kandidáty a

Vy nemusíte trávit hodiny času na pracovních portálech.

zdroj, idnes.cz, malamarketingova.cz, m.blue.cz

Poslat známému...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
top