Nové IT pozice ZDE +420 734 742 619

Trendy v HR a Recruitment pro rok 2020

V současné chvíli stále přetrvává nízká nezaměstnanost, avšak nastává stále vyšší poptávka po nových a kvalitních lidech.
Pro to, aby firmy získaly kvalitní a stálé zaměstnance, musí přizpůsobit požadavky zaměstnancům a nabízet různé formy benefitů jako například kratší pracovní dobu, práci z domova atd.

Společnosti budou zařazovat častěji takzvaný Interim management, což znamená dočasné nasazení manažera do organizace, která chystá zásadní změnu nebo potřebuje extérní pomoc na zvládnutí výjimečné, krátkodobé nebo projektové situace. Na tuto pozici dosáhne zpravidla zkušený manažer a odborník v konkrétní profesi s úvazkem na dobu určitou.

Zaměstnavatelé také ví, jak je důležitý celkový balíček odměňovaní i to, že se jedná o nejvyšší položku fixních nákladů, je proto důležité s ní správně nakládat a revidovat své strategie odměňování.

Mnohé společnosti se budou více zaměřovat na zaměstnávání populace ve středním-vyšším věku a soustředit se na to, jak více zaměstnat matky po rodičovské dovolené. Roli tady budou hrát flexibilní úvazky, většina lidí má ale nejasnou představu o tom, co flexibilní pracovní úvazek znamená. Od zaměstnance se neočekává, že bude trávit v kanceláři 8 a půl hodiny denně.

Vyznačuje se právě proměnlivostí v místě, čase a nehraje v tom roli pravidelnost. Vše tedy závisí na tom, jak se s daným zaměstnavatelem zaměstnanec domluví a může to ve většině případů fungovat velice dobře.

Poslat známému...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
top