Nové IT pozice +420 734 742 619

Co znamená pojem Assessment Centre (AC)?

Assessment Centre (AC) je metoda výběru nejvhodnějších uchazečů na pracovní pozici, která přináší výhody oběma stranám. 

Metoda spočívá v tom, že se sejde několik uchazečů ve stejný čas na stejném místě a společně se zabývají skupinovými či individuálními úkoly.  

Kandidát má jedinečnou možnost porovnat své dovednosti s ostatními a získat zpětnou vazbu na svůj výkon. Zpětná vazba mu pak umožní na sobě dále pracovat. 

Firmě se nabízí možnost pozorovat uchazeče ve vzájemné interakci, strávit s nimi delší čas a lépe je poznat. Díky tomu, že je přítomno několik hodnotitelů a k dispozici mají řadu výběrových nástrojů, mohou snáze docílit správného rozhodnutí. 

Tato metoda je sice náročnější na přípravu a koordinaci, ale během jediného dne lze mít hotovo. Odpadají další kola výběrového řízení.  

Z naší zkušenosti bývá úspěšný kandidát v dané společnosti spokojený, prosperující a loajální. 

Jistěže se nejedná o metodu vhodnou pro všechny typy pracovních pozic. Nám se osvědčila zejména u pozic specialistů a liniových manažerů v obchodě, marketingu, administrativě, nákupu či financích. 

Slyšeli jsme různé příběhy od kandidátů, kteří absolvovali AC, které nebylo vedeno profesionálně, což mělo za následek, že na metodu zanevřeli.  

My vám však můžeme zaručit, že pokud je metoda vedena zkušenými lidmi, kteří ví, jak na to, obohatí to všechny zúčastněné. 

S námi nemusíte mít obavy. Realizovali jsme přes 250 AC, která měla jednoznačně pozitivní výstupy.  

 

Poslat známému...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
top