Nové IT pozice +420 734 742 619

Jak odradit nováčka během 3 pracovních dní

Všichni víme, že současný pracovní trh nahrává zaměstnancům a zaměstnavatelé se musí hodně snažit, aby nové uchazeče získali a během zkušební doby si je udrželi. Celý tzv. onboarding je poměrně složitý proces, který by měl pečlivě naplánovat nadřízený nového zaměstnance. A protože většinou není v jeho silách, aby se celé dny zaměstnanci věnoval, určí tzv. budyho, který nováčka uvede do kolektivu, seznámí jej s chodem společnosti a pomůže mu převzít pracovní agendu.

O to více je zarážející zkušenost jednoho našeho kandidáta, který se rozhodl podat výpověď již po 3 dnech strávených v kanceláři. První den byl sice uvítán nadřízeným a usazen na pracovní místo, ale to bylo ze strany nadřízeného vše. Po hodině na nováčka začali reagovat kolegové, kteří se nad jeho přítomností velmi podivovali. Od nich se nováček dověděl, jak funguje režim v kanceláři, kde je kuchyňka či kopírka. Druhý den se situace opakovala, nováček seděl a čekal …na pracovní agendu. Od nadřízeného se stručně dověděl, že v náplni práce se musí zorientovat sám, ačkoli žádnou neobdržel. Ještě stačil připomenout, že nemá podepsanou ani pracovní smlouvu.

Následující se den se situace opakovala. Čtvrtý den ráno sice nadřízený přinesl smlouvu k podpisu, ale náš nováček jen stručně oznámil, že si není jist, zda jej společnost vůbec potřebuje a odešel…

Je škoda, že někteří zaměstnavatelé ještě nepochopili, jak zásadní vliv má na nováčka proces adaptace. Vždyť jedině dobře a rychle zapracovaný nováček může být pro společnost přínosem.

Poslat známému...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
top