Nové IT pozice ZDE +420 734 742 619

Přišla viděla přijala

Také si myslíte, že je nereálné dostat nabídku od klienta s požadavkem na zaměstnance, vybrat vhodného uchazeče, poslat jej na pohovor, dát mu nabídku, kterou přijme, a to vše do 24 hodin? Ještě před pár dny bych vám i já odpověděla: „zcela nemožné“.

Opak je pravdou. Klientův požadavek na pracovníka back office jsem obdržela ve středu ve 12:00 hod. (ano, byla jsem právě na obědě). Požadavek a důraz na „nástup IHNED“ mne lehce znervózněly, vždyť vrcholí dovolenková sezona s padajícími teplotními rekordy a uchazeči jsou mimo Prahu. Po super rychlém návratu do kanceláře jsem prošla databázi s uchazeči, kteří se mi před 2 měsíci na obdobnou pozici pro jiného klienta hlásili. IHNED mi padla do oka paní Marie, které jsem obratem zavolala. Zcela potěšená Marie souhlasila s tím, že se s naší klientkou ráda setká. Taktéž reakcí Marie potěšená klientka navrhla termín osobní schůzky – následující den 9:30 hod. Nereálný termín jsem opět volala Marii a čekala zamítavou reakci. Po Mariině konstatování „vlastně proč ne“  a „čím dříve, tím lépe“  jsem nevěřícně potvrdila termín i čas setkání obou dam. Ještě ani v tuto chvíli (cca 16:30 hod.) jsem vůbec nepřemýšlela nad možností…. opravdu by mohla dostat nabídku?

Hned druhý den po příchodu do kanceláře jsem s kolegyněmi rozebírala rychlost výběrových řízení a možnosti „na první dobrou“. Všechny měly jasno: první kandidáti jsou jen kalibrační a nabídky nedostávají. Přesto jsem netrpělivě očekávala zpětnou vazbu od paní Marie, kterou mi obratem po schůzce přislíbila. Ač byly pocity Marie veskrze pozitivní, i ona zůstávala nohami na zemi. Přesto ve mne začal najednou hlodat červíček – bude stejně pozitivně setkání hodnotit i naše klientka? Nervózně jsem očekávala telefon. Ruka i hlas se mi klepaly…“Marie byla tak milá, my ji prostě IHNED bereme“. Místo nadšení mne přepadla panika, co když Marie nakonec couvne a nabídku odmítne?

Vy už víte, že Marie nabídku přijala – ve 12:05 hod., tedy přesně 24 hod. od zadání poptávky.  Neuvěřitelná Marie dala výpověď ještě týž den – v 16:00 hod.

Práci HR a náboru se věnuji relativně krátce a stále se od svých seniornějších kolegyněk učím. V rychlosti umisťování kandidátů se však ony mohou učit ode mne😊Což mám samozřejmě radost😊

Andrea

Poslat známému...Email this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
top